Poloha

Městská hromadná doprava

Náš hotel je situován v bezprostřední blízkosti historického centra Prahy a tudíž je velmi dobře dostupný prostředky městské hromadné dopravy během celého dne i noci. Přes den se k nám nejsnáze dostanete tramvajemi č. 5, 9 nebo 26, jezdícími každá v 5-10ti minutovém intervalu, a v noci tramvajemi č. 55 a 58, které jezdí každá v 15ti minutovém intervalu. Hotel se nachází mezi zastávkami Husinecká a Lipanská, přičemž vzdálenost ke každé z nich je menší než 200 metrů, a všechny výše zmíněné spoje tyto zastávky obsluhují.

Lokalita

V okolí hotelu se nachází mnoho restaurací, kaváren, barů, hospůdek a hudebních klubů, které nabízí nepřeberné množství jídel a nápojů typických pro českou kuchyni, a tím dotváří atmosféru typickou pro naši městskou část – Prahu 3, Žižkov. Zároveň ovšem platí, že zdejší ceny jsou nesrovnatelně nižší oproti zbytku historického centra. Všimnete si, že i život na ulicích je méně hektický a poklidnější – je zde několik parků ideálních pro pasivní i aktivní odpočinek, které jsou od hotelu vzdáleny jen 5 minut chůze.

local_dining

Stravování v okolí

V okolí hotelu se nachází nepřeberné množství restaurací a stravovacích zařízení všech druhů a kategorií. Ačkoliv se hotel nachází v bezprostřední blízkosti centra, ceny jsou přitom výrazně příznivější a kvalita srovnatelná – vybere si zcela každý. Mnoho podniků nabízí teplá jídla po celou noc či dovoz jídla přímo na hotel.

account_balance

Historie

Budova hotelu, stejně jako většina ostatních domů v Praze 3 - Žižkově - byla postavena v průběhu 19.století a opakovaně rekonstruována v průběhu 20.století. Žižkov se tak postupně z dělnické osady a centra zrodu politické levice v Čechách transformoval v kulturní a společenské centrum a jednu z nejvíce kosmopolitních částí Prahy.

local_bar

Noční život

Žižkov je centrem pražské kultury - a to jak alternativní, tak oficiální. Divadlo Járy Cimrmana naleznete cca 100m od budovy hotelu, Palác Akropolis je vzdálen 4 minuty chůze. Konečné číslo všech hudebních klubů, malých i větších divadel, hospod i hospůdek s posezením vevnitř i venku se stále mění, jisté však je, že širší možnost výběru jinde v České republice není.

wifi

Wi-Fi

V celém hotelu se hosté mohou připojit k vysokorychlostnímu bezdrátovému internetu zdarma. Během check-inu na recepci host obdrží přístupová hesla a může se ihned připojit. Na recepci jsou také zdarma k dispozici dva počítače s připojením na internet a s možností tisku (letenky, vstupenky…).

Poloha aneb jak nás najdete

Náš hotel se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra města. Václavské náměstí/Staroměstské náměstí je vzdáleno cca 15-20 minut chůze, vlakové nádraží Praha hl.n. 10 minut pěší chůze a mezinárodní autobusové nádraží Florenc je vzdáleno 15 minut chůze. Městskou hromadnou dopravou se do našeho hotelu dostanete 24 hodin denně. Tramvajové zastávky Husinecká a Lipanská jsou doslova „za rohem“ a tramvajový provoz zde funguje nepřetržitě. Během dne se sem dostanete tramvajemi č. 5, 9 a 26 (tramvají č.9 se dostanete na Václavské náměstí a do historického centra města během 5ti minut, tramvaje č.5 a 26 vás odvezou během 10-15ti minut na Pražský hrad či Malou Stranu bez nutnosti přestupovat). Noční tramvaje č. 55 a 58 obsluhují tytéž zastávky jako denní tramvaj č.9 a s jejich pomocí se dostanete zpět do hotelu, pokud se např. rozhodnete vyrazit do noční Prahy za zábavou. Přibližně v polovině vzdálenosti mezi zastávkami Husinecká a Lipanská si během jízdy nemůžete nevšimnout novogotického kostela sv. Prokopa. Tento kostel může posloužit jako orientační bod – náš hotel se nachází přesně o jednu ulici níže pod tímto kostelem. Díky němu je takřka nemožné se v okolí našeho hotelu ztratit.

Pokud do Prahy přilétáte, z letiště Václava Havla vás autobus č.119 doveze na stanici metra Nádraží Veleslavín (zelená linka – A). Zde přestupte z autobusu na metro a pokračujte na stanici Můstek. Zde vystupte, eskalátory vás opět vyvezou na povrch a hned u východu z metra uvidíte tramvajovou zastávku, odkud vás tramvaj č.9 odveze na již zmíněné zastávky Husinecká či Lipanská.

Pokud do Prahy přijíždíte autobusem, z autobusového nádraží Florenc se autobusem č. 133, 175 nebo 207 během několika minut dostanete na zastávku Tachovské náměstí. Náš hotel je v tomto případě vzdálen cca 250 metrů přímo nahoru do kopce směrem k televiznímu vysílači Žižkov.

Pokud do Prahy přijíždíte vlakem, je další cesta zcela jednoduchá – všechny tramvaje projíždějící zastávkou Hlavní nádraží projíždějí následně zastávkami Husinecká a Lipanská – konkrétně jde hned o první a druhou zastávku za zastávkou Hlavní nádraží ve směru Žižkov.

local_phone
Reception

+420 222 782 483

place
Czech Republic

Stitneho 13, Prague 3

business
VAT Nr.

CZ6103230529